حقوق بشر

عفو بین الملل: کامران قادری، زندانی دو تابعیتی در ایران به مراقبت پزشکی نیاز دارد

عفو بین الملل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «کامران قادری»، شهروند ایرانی-اتریشی زندانی در ایران جهت درمان توموری که در پای اوست، به مراقبت و معالجه پزشکی نیاز دارد.

در بیانیه عفو بین الملل آمده است: کامران قادری، تاجر ایرانی- اتریشی که به ۱۰ سال زندان محکوم شده است، در دوران بازجویی تحت شکنجه و فشار بوده تا به همکاری با دولت های متخاصم علیه حکومت ایران اعتراف کند.

این سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر تصریح کرده است: کامران قادری در هفت ماه اول بازداشت از دسترسی به وکیل محروم بوده و تنها دو روز قبل دادگاه با یک وکیل دیدار کرده است. وی همچنین از دسترسی به کمک‌های کنسولی محروم بوده است.

عفو بین الملل همچنین می‌گوید،‌ وضعیت سلامتی کامران قادری، ۵۵ ساله، از زمان دستگیری وی در دی ماه سال ۱۳۹۴ ، رو به وخامت رفته است و او به مراقبت مداوم پزشکی نیاز دارد.

طبق این گزارش، کامران قادری در ۱۳ دیماه ۱۳۹۴ به هنگام ورود به فرودگاه خمینی در تهران توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد .

عفو بین الملل از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، خواسته بلافاصله کامران قادری را آزاد کند یا زمینه برگزاری دادگاهی عادلانه را برای او بر مبنای استانداردهای بین المللی فراهم کند.

کامران قادری در حوزه فناوری اطلاعات (آی‌تی) فعال بوده است و پیش از بازداشتش در سال ۲۰۱۵ به همراه هیات تجاری همراه رئیس جمهوری اتریش به ایران سفر کرده بود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: