تازه‌های سیاسی

وزارت خارجه ایران: آدریان دریا محموله خود را در سوریه تخلیه کرد

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی یکشنبه ۱۷ شهریور درباره ابرنفت‌کش آدریان دریا ۱ گفت که این نفت‌کش علیرغم اقدامات ایذایی در نهایت در سواحل مدیترانه پهلو گرفت و محموله خود را تخلیه کرد.

این نفت‌کش تا چندی پیش به ظن نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در جبل الطارق توقیف شده بود. پیش ازین نیز خبرگزاری‌های بین‌المللی و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با انتشار یک عکس ماهواره‌ای از پهلوگرفتن آدریان دریا در طرطوس سوریه خبر داده بودند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی بدون اشاره به نام بندر طرطوس، اقدام ایران را مقابله با تحریم‌ها دانست. او گفت: ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم که به هر طریقی نفتمان را خواهیم فروخت و اقدامات ایذایی تاثیری در برنامه‌های ما نخواهد داشت. آدریان دریا حامل بیش از دو میلیون لیتر نفت خام ایران بود. وزارت خزانه‌داری آمریکا یکشنبه اعلام کرد که معافیت جدیدی در رابطه با تحریم‌های نفتی ایران صادر نخواهد شد. ایران پس از توقیف نفت‌کش آدریان دریا که پیش از توقیف گریس ۱ نام داشت، در اقدامی تلافی جویانه نفت‌کش بریتانیایی استنا ایمپرو را توقیف کرد. سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی همچنین در مورد نفتکش توقیفی بریتانیا اعلام کرد که این کشتی هم اکنون مراحل آخر رسیدگی قضایی و حقوقی اش را طی میکند و امیدواریم در آینده ای نزدیک رفع توقیف شود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: