تازه‌های سیاسی

آمریکا: مذاکرات می‌تواند از سر گرفته شود، اگر طالبان رفتار خود را تغییر دهد

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با فاکس نیوز درباره دلیل توقف مذاکرات صلح آمریکا با طالبان گفت: طالبان جنبه مذاکرات صلح را نداشت و نشان داد که غیر قابل اعتماد است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شنبه گذشته با مجموعه‌ای از پیام‌ها در توییتر اعلام کرد در پی کشته شدن یک سرباز آمریکایی در انفجار ۱۴ شهریور در کابل گفت‌وگوهای صلح با طالبان و دیدارهای جداگانه محرمانه با نمایندگان طالبان و دولت اشرف غنی در کمپ‌دیوید را لغو کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت‌وگوی خود با فاکس‌نیوز اعلام کرد: آن‌ها (طالبان) تلاش کردند با ترور موقعیت بهتری در مذاکرات به دست بیاورند. پمپئو در ادامه این گفت‌وگو افزود: دولت آمریکا در پی کلمه‌های روی کاغذ نیست. طالبان نشان داد که آمادگی صلح را ندارد. وزیر خارجه آمریکا برای مذاکره درباره چشم‌انداز آینده، زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه ایالات متحده به افغانستان را به واشنگتن فراخوانده است.

مایک پمپئو در پایان اظهار داشت: مذاکرات می‌تواند از سر گرفته شود، اگر طالبان رفتار خود را تغییر دهد.

گفتنی است گروه طالبان در اولین واکنش رسمی‌شان به لغو دیدار با آقای ترامپ اعلام کردند که این تصمیم بیشتر از همه به ضرر خود آمریکا تمام خواهد شد؛ زیرا اعتبار آمریکا را زیانمند و موضع آنها را در قبال صلح برای جهان روشن ساخت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: