حقوق بشر

امضاکنندگان نامه حمایت از نوشین جعفری با اتهامات امنیتی مواجه شدند

به دنبال انتشار نامه حمایت بیش از ۲۰۰ هنرمند از نوشین جعفری، یک سایت امنیتی در ایران به امضاکنندگان این نامه و  این عکاس بازداشت شده، اتهامات تازه امنیتی وارد کرده است. سایت حکومتی مشرق نیوز مدعی شده که نوشین جعفری در یک مهمانی که برخی عوامل سفارت انگلستان و چند تن از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون در آن حضور داشته‌اند، دستگیر شده است. بنا بر ادعای این سایت و سایت‌های مشابه نظیر جهان نیوز، گروهی از هنرمندان مرتب در مهمانی‌های «زنجیره‌ای» شرکت می‌کنند و نوشین جعفری «از خصوصی‌ترین لحظات آنان، از اغلب واکنش‌های سیاسی‌شان، فیلم تهیه‌ کرده و در اختیار سفارت‌خانه‌های خارجی قرار داده» است.

نوشین جعفری عکاس سینما و تئاتر که از سوی سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی با اتهاماتی همچون «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» مواجه شده از ۱۰ مرداد ماه در بازداشت بسر می برد.

با استمرار بازداشت این عکاس و انتشار فایل صوتی او از زندان که حاکی از فشار بازجویان بر نوشین جعفری برای پذیرش مسوولیت یک جساب کاربری با نام «یاردبستانی» در توییتر است، بیش از ۲۰۰ هنرمند با نوشتن نامه‌ای از او حمایت کردند. آنان در این نامه تاکید کردند که با «باور به اصل برائت و با توجه به نحوه دستگیری، اطلاع‌رسانی موارد اتهامی از طرق غیررسمی و عدم دسترسی به وکیل» درباره وضعیت نوشین جعفری نگران هستند.

سایت امنیتی مشرق نیوز مدعی شده که آرشیو عکس‌های نوشین جعفری احتمالا پای افراد دیگری از چهره‌های سرشناس سینمایی به این پرونده بازخواهد کرد و از این روست که آنها اقدام به نگارش نامه حمایتی از او کرده اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: