اهل سنتحقوق بشر

ابلاغ حکم اعدام مولوی امان الله بلوچی در ادامه فشار به فعالین مذهبی اهل سنت

گزارش های رسیده از ایران حاکی است که در ادامه فشار نظام به فعالین مذهبی اهل سنت و همچنین ایجاد فضای رعب ووحشت ،  مولوی امان الله بلوچی، روحانی اهل سنت محبوس در زندان مرکزی زاهدان به ده سال حبس و اعدام از طریق چوبه دار محکوم شده است.

در این ارتباط یک منبع مطلع به گزارشگر شبکه جهانی کلمه اطلاع داده که این حکم  صبح امروز( سه شنبه، ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸ ) از سوی زندان مرکزی زاهدان به ایشان ابلاغ شده است.

مولوی امان الله بلوچی و حافظ مولوی عبدالرحیم از سال ۱۳۹۴ به اتهام “اقدامات امنیتی” در بازداشت به سر میبرند؛ اتهاماتی که بارها از سوی این دو فعال مذهبی  در جلسه های برگزار شده دادگاه پس از انتقال به زندان انکار گردیده است.آن ها می گویند: برای اخذ اعترافات دیکته ای، تحت بدترین شکنجه های جسمی قرار داشته اند.

این خبر در حالیست که از سرنوشت دقیق حافظ مولوی عبدالرحیم کوهی که به همراه ایشان بازداشت شده بود ،اطلاع دقیقی در دست نمی باشد ونگرانی های نزدیکان و  خانواده این زندانی نسبت به سرنوشت وی افزایش یافته است  .

گفتنی است که پیش از این نیز ، تعدادی از فعالین و علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان علاوه بر تحمل حبس و شکنجه، در سکوت رسانه ها اعدام شده اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: