تازه‌های سیاسی

دادگاهی در آلمان ممنوعیت پرواز ماهان‌ایر را تائید کرد

دادگاه شهر لونه‌بورگ آلمان شکایت ماهان‌ایر جهت ممنوعیت نشستن و برخاستن هواپیماهای این شرکت در آلمان را ناوارد دانست. مجوز استفاده هواپیماهای ماهان‌ایر از فرودگاه‌های آلمان از ماه ژانویه لغو شده است.
شکایت شرکت ماهان‌ایر علیه لغو مجوز استفاده هواپیماهای این شرکت از فرودگاه‌های آلمان بی‌نتیجه ماند و دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در شهر لونه‌بورگ اعمال این ممنوعیت را موجه اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری آلمان حکم دادگاه روز گذشته (جمعه ۲۴ خرداد) صادر شده است. بر پایه این حکم رعایت “منافع عمومی سیاسی” آلمان، لغو یا تعلیق مجوز پرواز هواپیماها در این کشور را توجیه می‌کند.
اداره فدرال هوانوردی آلمان ۲۱ ژانویه سال جاری به دلیل آنچه نگرانی‌های امنیتی و سیاسی خوانده شده، حکم ممنوعیت فرود و برخاستن هواپیماهای شرکت ماهان‌ایر از فرودگاه‌های این کشور را صادر کرد.
ماهان‌ایر به عنوان دومین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در سال ۲۰۱۱ به اتهام همکاری با سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت.
آمریکا در سال‌های گذشته بارها ماهان‌ایر را به انتقال افراد و تجهیزات نظامی برای شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه متهم کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: