تازه‌های سیاسی

شاهزاده رضا پهلوی: ایرانیان برای بازسازی کشورشان به تروریست‌ها نیازی ندارند.

همزمان با انتقاد ها نسبت به حضور شبه نظامیان خارجی در مناطق سیل زده ایران ، شاهزاده رضا پهلوی، خواستار اخراج این نیروهااز کشور شد .

ولیعهد پیشین ایران در پیام خود نوشته است : ایرانیان برای بازسازی کشورشان به تروریست‌ها نیازی ندارند.

به گفته این چهره سرشناس ایرانی، ایران، جای نظامی و شبه‌نظامی و ارتش بیگانه نیست. وی اضافه کرد : مردم، مزدوران تروریست را از خاک ایران بیرون می‌کنند.

همزمان کانال تلگرام شبکه جهانی کلمه نیز با راه اندازی نظرسنجی با این عنوان :” آیا طرح سپاه نسبت به مستقر کردن شبه نظامیان خارجی از جمله، حشدالشعبی و فاطمیون در مناطق سیل زده ایران ، نوعی اشغالگری محسوب می شود ؟” به موضوع یاد شده پرداخته است .

۹۶%مشارکت کنندگان در نظرسنجی مذکور تا زمان تحریر خبر ، اعلام کرده اند که حضور نیروهای شبه نظامی خارجی در ایران نوعی اشغالگری محسوب می شود.

این واکنش ها در حالیست که  نیروهای سازمان های تروریستی خارجی از جمله حشدالشعبی عراق و همچنین فاطمیون افغانستان که توسط سپاه پاسداران سازماندهی وتجیهز شده اند به بهانه امداد رسانی به سیل زدگان، وارد ایران شده اند .

این خبر با واکنش فعالان ایرانی در صفحات مجازی مواجه شده است ، آن ها خواستار خارج کردن این نیروها از مناطق سیل زده شدند.

به گفته تحلیلگران ،رژیم تهران با بسیج قسمتی از مزدوران خارجی اش در صحنه کمک به سیل زدگان دو هدف اساسی رادنبال می کند : خودنمایی وتبلیغات برای نیروهای مزدور خارجی اش و همچنین ایجاد رعب ووحشت در بین معترضان سیل زدگان که اینگونه القاء كند انقلاب اسلامی توسط این نیروها حمایت می شود .

در این راستا ، ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق تأیید کرده است که نیروهای حشدالشعبی، شبه‌نظامیان عراقی تحت حمایت ایران، وارد ایران شده‌اند. او  ادعا کرد هدف آنان امدادرسانی است.

این شبه‌نظامیان شیعی عراقی به خوزستان و لرستان اعزام شده‌اند.

 

در چند روز گذشته، تصاویری از ورود نیروها و کمک‌های جنبش النجباء به ایران منتشر شده بود. جنبش النجباء، از دیگر گروه‌های شیعی عضو حشدالشعبی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: