اخبارتازه‌های سیاسی

کاهش چشمگیر سفر گردشگران خارجی به ایران

ابراهیم پورفرج، رئیس «جامعه تورگردانان ایران» در گفتگو با خبرگزاری داخلی ایسنا گفته است: «آژانس‌های داخلی به‌دلیل نوسانات ارز، نرخ سفر به ایران را در حدود ۵۶ درصد کاهش داده‌اند؛ اما شمار گردشگران اروپایی و آمریکایی «به دلیل تحریم‌ها» ۴۲ درصد کم‌تر شده‌است ».

رئیس «جامعه تورگردانان ایران» اضافه کرد:  کاهش بها به این خاطر است که آژانس‌های خارجی از وضعیت بهای ارز در ایران باخبر هستند و «اگر قیمت‌ها واقعی و متعادل نباشد معترض می‌شوند».

وی در عین حال، «سیاه‌نمایی‌ها علیه ایران» را دلیل ایجاد «موجی از نگرانی در بیرون از مرزها» و در نتیجه کاهش سفر گردشگران خارجی به ایران، توصیف کرده است.

از سوی دیگر؛ همزمان با سخنان رئیس «جامعه تورگردانان ایران» درباره کاهش سفر گردشگران اروپایی و آمریکایی به ایران، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران گفته است: شمار گردشگران منطقه‌ای «۵۱ درصد رشد داشته‌است».

گفتنی است: اشاره رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به افزایش چشمگیر شمار زائران عراقی و توریست‌های مذهبی است که از کشورهای همسایه ایران با اهداف زیارتی به ایران سفر می‌کنند.

این، در حالی است که اخیرا «ارائه خدمات جنسی» در خانه‌مسافرهای مشهد، در خبرگزاری‌های داخلی و خارجی خبرساز شده است؛ تا جایی که مدیران مسؤول دو روزنامه به‌دلیل انتشار این اخبار، احضار و بازجویی شده‌اند.

علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مدعی شده است: انتشار اخبار مربوط به ارائه خدمات جنسی به زائران عراقی و توریست‌های مذهبی، سیاه‌نمایی و دسیسه بدخواهان به منظور ضربه زدن به صنعت گردشگری در ایران بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: