اخبارایران

تعداد زخمی های گروه تروریستی فاطمیون در سوریه .. گزارش تصویری

براساس شواهد وگزارش های متعدد خبری، بیش از ۵۰۰  تن از اعضای گروه تروریستی فاطمیون که  در سوریه زخمی شده اند ، در حال حاضر در ایران  مداوا می شوند .

به گزارش وبگاه شبکه جهانی کلمه ، جمعه ۳۱ فروردین ماه ۹۷ ، مراسمی در تالار شیخ صدوق آرامگاه منتسب به  عبدالعظیم حسنی  با حضوراین  ۵۰۰  تن  به همراه خانواده‌هایشان برگزار شد.

در این مراسم  سردار علی فضلی جانشین سابق سازمان بسیج، سردار اسداللهی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ سپاه حضرت محمد رسول الله، محسن علیجانی نماینده مجلس، مریم مجتهدزاده رئیس سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس و جمعی از مسئولین لشکر فاطمیون حضور داشته اند.

پیشتر ، یک مسئول لشکر فاطمیون در ایران گفته بود که در جریان جنگ سوریه بیش از هشت هزار  نیروی افغان که از سوی ایران به این کشور اعزام شده بودند در دفاع از حکومت بشار اسد مجروح  شده‌اند.

روز ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۶ سایت «بسیج نیوز» به نقل از  زهیر مجاهد، مسوول امور فرهنگی لشکر فاطمیون، مدعی شده بود: «این لشکر بیش از دو هزار کشته و هشت هزار مجروح داده  است».

نظام ایران به ندرت آمار کشته شدگان نیروهای اعزامی خود به جنگ داخلی سوریه را اعلام می‌کند.

لشگر فاطمیون احتمالاً بزرگ‌ترین تشکیلات نظامی است که ایران نیروهای آن را به عراق و سوریه اعزام می‌کند. این لشکر متشکل از نیروهای شیعه افغان است و در ازای جنگیدن، حقوق می‌گیرند.

 

 

تصاویر مربوط به مراسم روز جمعه

 

دکمه بازگشت به بالا